Skip links

Sık Sorulan Sorular

Staron %100 akrilik rejine ve alüminyum tri- hidroksit bileşeninden oluşur.

Staron mutfak tezgahları, banyo küvetleri, duş ve küvet kenarları , masa üstü gibi uygulamalarda dahil bir çok değişik tasarım uygulamasına göre biçimlendirilebilen 6 mm ve 12.3 mm plakalar halinde üretilir. Yekpare staron mutfak ve banyo lavaboları da mevcuttur. Lavabolar kalıcı bir yüzey çözümüne uygun olarak Staron mutfak tezgahları ile kombine edilebilir.

Solid , Sanded , Aspen , Pebble, Talus , Quarry , Tempest ve Metalik olmak üzere sekiz renk kategorisi içerisinde sınıflandırılmış olan Staron 108 renk çeşidine sahiptir.

çok farklı değildir, açık renkler görünürde daha az aşınır ve daha az onarım gerektirir. Kullanıma bağlı olarak her Staron rengi uzun süre kullanılır.

Temizlemek için sadece su ve sabun kullanınız. Cam temizleyiciler gibi amonyak bazlı temizleyiciler çizgili bir parlaklığa neden olur.

Staron yekpare yüzeyleri nitelikleri gereği pürüzsüz, geçirimsiz bağlantı noktalı gözeneksiz bir materyaldir. Lamine, çini ve granit gibi diğer yüzeylerin aksine pislik ve mantar girecek şekilde şap bozuklukları veya açıklıkları bulunmaz buda temizlenmesini kolaylaştırır. Staron tezgah, tezgah süpürgelik, damlalıklar ve lavabo olarak bakteri üremesini asgariye indirmek amacı ile tek bir parça halinde üretilebilir.

çizikler ve kesikler yumuşak düzgün fırçalı bez ve yumuşak arındırıcı temizleyici ile silinerek çıkarılabilir.

Evet, Staron mutfak tezgahları gözeneksizdir. Bakteri ve mantarlar üzerine yerleşmez. Staron restoranlarda gıda hazırlama alanı olarak onay alan iki yüzeyden biridir. Tercihen hafif bir temizleme maddesi ile tamamen temizlenene kadar çiğ et konulan alana başka gıda maddeleri koymayınız.

Staron ‘da kullanılan akrilik  doğal ışıkta bulunan ultraviyole ışınlarından etkilenmez ve bu nedenle de solmaz.

Staron ısıya karşı dayanıklıdır ve 185 dereceye kadar hasar görmez. Ancak yüksek ısı veya ateş yüzeye zarar verebilir. Bir çok durumda onarılabilir. Tezgahı korumak amacı ile her zaman nihale veya tencere altlığı kullanınız. Ayrıca ocakların yanına sıcak tencerelerin korkmadan konulabileceği ocak kenarlarına ısı rayları isteyebilirsiniz.

Sağlam yüzey döşeme malzemesi olarak amaçlanmasa da merdiven basamağı olarak kullanılmıştır.

Granit eğer sürekli olarak kapatılmaz ise, lekelenir, bakteri ve mantar barındırır. Granitteki ek yerlerini temiz tutmakta kolay değildir. Staron
istenmeyen mantar ve küf oluşumlarına izin vermez. çarpmalarda granitten daha dayanıklıdır ve müşteri tasarımları daha kolay cevap verir.

Eğer içerisine nem işler ise lamine ayrılır. Staron sağlam ve homojendir içerisine nem sızmaz. Ayrıca lamine kolayca kesik ve çeltiklerden hasar görür ve Staron gibi onarılmaz.

Staron ‘nun sağlam yüzeyi homojendir, bütün tezgahtaki renk ve materyal her noktada eşittir. Staron’u onarmak veya düzeltmek renginde değişiklik yapmaz.

Tezgah tasarımlarınız ile birleştirebileceğiniz bazı yan uygulamalar mevcuttur. Kenar uygulamalarına ek olarak tasarımlarda ocak kenarlarına ve sıcak ürün kenarlarına ısı rayları ve lavabo kenarlarına kanalları dahil edilebilir.

Uygun bir bakım ve onarım ile Staron tezgahlarınız uzun yıllar dayanır. Staron değiştirilebilen malzemeden yapılmıştır ve yeni gibi görünecek şekilde tekrar yapılanabilir. Staron mülk sahiplerine 10 yıl garanti temin etmektedir. Garanti devredilebilir bu şekilde siz evinizi satarken garantiyi de devredebilirsiniz.

Staron eğitimli ve lisanslı üreticiler tarafından kurulur. Lisanslı bir üretici tarafından takılmış olması tezgahınızın uygun bir biçimde takılmasının ve tam garanti kapsamında olmasının teminatıdır.

Staron mat, kısmen mat ve yüksek düzeyde matlaştırıcılar ile tamamlanabilir. Dağıtımcılar sizin kullanımınıza uygun parlaklık seviyeleri için
size yardımcı olacaklardır.

Yüzeyi çizebileceğinden veya kesebileceğinden direk olarak Staron üzerinde kesme işlemi yapmamanız önerilir. Staron üreticileri çoğu zaman
kesme tahtası olarak kullanabileceğiniz Staron parçaları vermektedir.